Print for Passion – nowy projekt drukarni Enaf

Pomysł na rozwój biznesu

Jak to się zaczęło? Dokładnie tak, jak większość udanych projektów, z pasji właścicieli drukarni Enaf do druku. Od wielu lat drukarnia realizowała zlecenia stawiając na wysoką jakość druku dla klientów korporacyjnych. To tutaj powstała nowa koncepcja biznesowa Print for Business. Autorski pomysł aplikacji 5×9. Ten nowatorski system do tworzenia, składania oraz rozliczania zamówień, zachęcił do pójścia o krok dalej w celu jeszcze lepszej obsługi klienta.

Jak zaspokoić oryginalne potrzeby klientów na druk? Warto wyznaczyć sobie mierzalne i możliwe do realizacji cele. Enaf postawił na:

  • obsługę klienta w kategorii premium
  • rozbudowę parku maszynowego
  • edukację

Nowoczesny park maszynowy

Jednym z pomysłów rozwoju biznesu, było dorównanie światowym trendom poprzez rozbudowę parku maszynowego. Wykorzystując nowe maszyny można w pełni optymalizować procesy poligraficzne w których priorytetem jest niezmiennie:

  • jakość druku,
  • przyspieszenie czasu realizacji produkcji
  • oraz podniesienie wydajności przy jednoczesnym obniżeniu kosztów.

Jednakże najnowsze technologie bez profesjonalnej obsługi klienta nie mają sensu. Co za tym idzie?

Obsługa klienta w kategorii premium

Zarówno klienci, jak i pracownicy drukarni dążą do maksymalnie zoptymalizowanego procesu realizacji zleceń. Dlatego w Enafie podstawowym kanałem kontaktu są media elektroniczne i autorska aplikacja 5×9, która usprawnia zamówienia. I chociaż za pośrednictwem systemu nie można zrealizować zamówień produktów niestandardowych, to w przypadku typowych projektów znacznie ułatwia on proces złożenia zamówienia i skraca czas jego realizacji.

Edukacja to podstawa

Jako że priorytetem dla Enafu jest profesjonalna obsługa klienta i sprostanie jego wysokim wymaganiom, dlatego naturalnie zrodził się pomysł warsztatów dla grafików i managerów, którzy oczekują od produktów poligraficznych efektów specjalnych.

Warsztaty z technologii HP Indigo i Scodix

Po co i dla kogo? Podczas warsztatów specjaliści pokazują różnice między technologiami poligraficznymi oraz nowe możliwości uszlachetnień druków w segmencie premium. Zwracają oni szczególną uwagę na nowoczesne trendy rozwoju poligrafii, zmniejszanie się nakładów, personalizację druku oraz wskazują drogę wyróżnienia się w masie produktów poligraficznych. Wykorzystując maszynę do uszlachetnień Scodix udowadniają, że druk to nie tylko kolorowy obrazek, ale również sensoryczne obcowanie z materiałem i nowe wrażenia estetyczne. Poza tym pokazują, że nietypowy papier oraz uszlachetnienia 3D dają dodatkowe bodźce odbiorcy i sprawiają, że materiał drukowany staje się bardziej osobisty.

Nowoczesne maszyny drukarskie

Czym właściwie jest Scodix? To pierwsza w Polsce wszechstronna, cyfrowa technologia do uszlachetniania wydruków. Dzięki urządzeniu Scodix Ultra2 PRO +Foil , wydruki mogą być wykańczane między innymi lakierem wybiórczym oraz folią metaliczną, połączone z różnego rodzaju podłożami – między innymi offsetowymi, cyfrowymi, plastikowymi, laminowanymi i nielaminowanymi, a także powlekanymi i niepowlekanymi. Dzięki takiej technologii, możliwość realizowania zleceń wydruków komercyjnych, takich jak wizytówki, kartki z życzeniami, foldery, okładki na książki, broszury, etykiety czy opakowania dostępna jest już od 1 egzemplarza!

Ta technologia dostarcza niesamowitych wrażeń nie tylko estetycznych, ale także wizualnych. A jej innowacyjność polega na specjalnej technologii cyfrowego uszlachetniania arkuszy w formacie B2+ i najszerszego zakresu efektów, na różnych podłożach i aplikacjach. Unikalnym jest też fakt uzyskiwania zaawansowanych uszlachetnień arkuszy bez użycia drogich i czasochłonnych procesów analogowych.

Ale…, żeby wejść na wyższy poziom uszlachetnień, trzeba najpierw wydrukować projekt na jednej z maszyn drukujących, stworzonych do realizacji wydruków klasy premium. Cyfrowy park maszynowy w Enafie daje takie możliwości, ponieważ rozbudowano go o  HP Indigo 7800 oraz HP Indigo 12000. Obie maszyny są w konfiguracji 7-kolorowej, co daje identyczne możliwości produkcyjne. Druk offsetowy to przede wszystkim 5-kolorowe Komori LS 529 z wieżą lakierującą, dwie maszyny w formacie A3+ do druku na kopertach oraz efektów specjalnych niedostępnych w druku cyfrowym. Zakładamy, że dzięki tym maszynom Enaf zwiększy swoje możliwości produkcyjne w dziedzinie cyfrowego druku arkuszowego o format B2+, co jest unikatem na naszym rynku.