BEZPIECZNA POLIGRAFIA

Nowy lakier dyspersyjny o właściwościach
bakterio- i wirusobójczych
LOCK3

BO NAJWAŻNIEJSZE JEST BEZPIECZEŃSTWO!

Sytuacja pandemii rozprzestrzeniającej się po świecie jest chwilą na wiele przemyśleń i weryfikacji podejścia do wielu zagadnień… i wiemy, że jedną z najważniejszych rzeczy jest dbanie o bezpieczeństwo w każdej dziedzinie, w poligrafii szczególnie. Dlatego, chcąc zapewnić jak najlepszą ochronę naszym klientom, do naszej produkcji wprowadziliśmy lakier o właściwościach bakterio- i wirusobójczych:

  • Przeznaczony jest do zabezpieczania druków: wizytówek, opakowań, etykiet, książek, magazynów, ulotek, formularzy itp.
  • Nadaje się do druku na papierach i kartonach, oraz na niektórych tworzywach sztucznych i metalizowanych.

Niszczy bakterie, wirusy i pleśń

Jest nieszkodliwy dla zdrowia

Przetestowany klinicznie

Działa na powierzchniach suchych

Permanentny, długotrwały efekt

Nie zawiera szkodliwych biocydów i nanocząsteczek

LAKIER DYSPERSYJNY LOCK3

Lakier ten jest samosterylizującym się lakierem o doskonałym, długotrwałym działaniu. Aplikowany na zadrukowaną powierzchnię, wykazuje silne działanie już od chwili jego naniesienia. Cały proces niszczenia wirusów i bakterii bazuje na fotokatalizie, co oznacza, że skuteczność lakieru Lock 3 jest uzależniona od dwóch czynników: samej jego aplikacji na karton lub papier oraz obecności światła dziennego bądź sztucznego, które aktywuje tlen. Bazuje na efekcie aktywnego tlenu powstającego dzięki zawartemu w nim fotosensybilatorowi Dyphox, który niszczy znajdujące się na powierzchni druków bakterie, wirusy, grzyby i pleśnie, pozostawiając powierzchnię kartonu bądź papieru bezpieczną dla użytkownika. Redukuje zarazki w oparciu o naturalne składniki i jest idealny również dla wrażliwych na higienę i często dotykanych powierzchni.

SKUTECZNOŚĆ POTWIERDZONA BADANIAMI

Badania nad skutecznością lakierów LOCK3 wykazują, że jego skuteczność wynosi 99,5%. Testy zostały przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi standardami min. na Staphylococcus aureus jeden z najbardziej opornych patogenów. Ukazało się wie­le publikacji naukowych dotyczących działania i skuteczności lakieru. Powłoki z fotosensybilatorem Dyphox zostały przetestowane i zbadane w użyciu rów­nież w dwóch klinikach medycznych w Niemczech, gdzie wystawione zostały na codzienne trudne warunki szpitalne i związane z tym wymagania.

Lakier przetestowany wg normy DIN ISO22196 przez Fraunhofer Institut IVV w Monachium, Wyniki zostały opublikowane w Journal of Hospital Infection.

Fotosensybilator w lakierze
pod wpływem działania światła
przekształca tlen z powietrza w tlen singletowy

Wysokoreaktywny tlen singletowy
efektywnie rozkłada patogeny
na powierzchni lakieru LOCK3

Formularz

Wypełnij formularz – skontaktujemy się z Tobą